Oznaczenia jakościowe części

Aby wzbogacić Państwa wiedzę na temat wyszukanej części i ułatwić podjęcie decyzji podczas zakupów, publikujemy na stronach naszego sklepu oznaczenia jakości produktów wg Jednolitego Systemu Informowania o Jakości Części.

 

Jedno z poniższych oznaczeń znajduje się zawsze na karcie każdego towaru.

 

O - część oryginalna OE oznakowana logo - znakiem towarowym producenta pojazdu1).

 

Q - część oryginalna OEM/OES oznakowana znakiem towarowym producenta części (bez logo marki pojazdu) stosowana na pierwszy montaż. Są to również części, których producent zaświadczy, że zostały one wyprodukowane zgodnie ze specyfikacjami i standardami produkcyjnymi ustalonymi przez producenta danych pojazdów i są one tej samej jakości, co części stosowane do montażu tych pojazdów2).

 

PC - część nieoryginalna (część o porównywalnej jakości), której producent zaświadczy, że jest ona tej samej jakości, co komponenty, które są lub były stosowane do montażu danych pojazdów samochodowych. Część ta posiada dodatkowo certyfikat jakości wydany przez jeden z instytutów certyfikujących: Centro Zaragoza, Thatcham lub TUV. To również części polecane przez dystrybutora części.

 

PJ - część nieoryginalna (część o porównywalnej jakości), której producent zaświadczy, że jest ona tej samej jakości, co komponenty, które są lub były stosowane do montażu danych pojazdów samochodowych. To również części polecane przez dystrybutora części.

 

P - część nieoryginalna (część o porównywalnej jakości), której producent zaświadczy, że jest ona tej samej jakości, co komponenty, które są lub były stosowane do montażu danych pojazdów samochodowych. Części te zazwyczaj są nieco niższej jakości od części oryginalnych.

 

ZJ - część nieoryginalna. W przypadku tych części komponenty użyte do ich produkcji mogą być innej jakości, niż jakość komponentów, które są lub były stosowane do montażu danych pojazdów samochodowych. Nadal są to jednak części polecane przez dystrybutora części.

 

Z - pozostałe zamienniki (części nieoryginalne), niższej jakości.

 

 

1) Części oryginalne, tzw. OE - Oryginal Equipment

2) Części oryginalne, tzw. OEM - Oryginal Equipment Manufacturer lub OES - Oryginal Equipment Supplier

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 1176 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Super
2024-03-30
Brawo
pixel