Lusterka samochodowe

2020-04-15

Przez lata lusterka samochodowe uległy ogromnej przemianie. Obecnie nie tylko umożliwiają widoczność wstecz, ale również w wielu autach stanowią obudowę dla kierunkowskazów bocznych, czy czujników temperatury. Posiadają coraz więcej funkcji – ogrzewanie, sterowanie elektryczne, składanie elektryczne, lampkę oświetlającą próg, pamięć zapisanych ustawień, szkła fotochromatyczne. Niewątpliwie lusterka nowoczesnych samochodów sprawiają, że jazda samochodem jest nie tylko bezpieczniejsza, ale również bardziej komfortowa.

W ofercie naszego sklepu znaleźć można szeroką gamę lusterek do aut osobowych oraz dostawczych - sterowanych manualnie, mechanicznie oraz elektrycznie.
W sprzedaży dostępne są nie tylko kompletne lusterka, ale również poszczególne elementy lusterek:
- obudowy, które można lakierować oraz odbudowy czarne, nielakierowane (tzw. tekstura),
- wkłady, szkła lusterek,
- kierunkowskazy.

Wymieniając kompletne lusterko, czy też tylko sam wkład lusterka należy pamiętać, że występuje kilka rodzajów wkładów, a w zasadzie zwierciadeł stosowanych we wkładach.
Szkło płaskie - obraz widziany w tym szkle jest obrazem rzeczywistym. Ze względu, że pole widzenia kierowcy jest ograniczone w porównaniu do zwierciadeł wypukłych, od wielu lat szkła takie nie są montowane seryjnie w autach.
Szkło sferyczne nazywane również bardzo często szkłem wypukłym. Jest najczęściej stosowanym rodzajem szkła montowanym w samochodach. Zakres pola widzenia jest dużo większy niż w szkle płaskim, a to wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa. Większy obszar widzialny za samochodem uzyskuje się niestety kosztem pomniejszenia obiektów widocznych w lusterku. Mamy wrażenie, że obiekt widoczny w lusterku znajduje się dalej niż w rzeczywistości.
Szkło asferyczne jest w zasadzie szkłem sferycznym, składającym się z dwóch sfer, przez co likwiduje tzw. martwe pole. Posiada ono największy zakres pola widzenia. Charakterystyczna jest w nim pionowa linia, która odróżnia je od szkła sferycznego.

W lusterkach aut dostawczych coraz częściej występują również szkła panoramiczne. Lusterka takie zawierają szkła dwojakiego rodzaju. Jeden – zazwyczaj wypukły - mocowany wyżej i drugi panoramiczny, umocowany w dolnej części lusterka.

Szkła stosowane w lusterkach samochodowych dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych.
Szkła chromowane (bezbarwne), to najpopularniejsze szkła. Obiekty widziane w takim zwierciadle mają naturalny kolor.
Szkła niebieskie, wymagające bardziej zaawansowanej technologii podczas procesu produkcyjnego. Ich zaletą jest nieznaczne zmniejszanie odbłysków światła w porównaniu ze szkłem chromowanym.
W lusterkach zewnętrznych można spotkać także szkła fotochromatyczne. Lusterka te nieustannie dostosowują się do zmian oświetlania. Automatycznie ściemniają się, aby zapobiec np. oślepieniu kierowcy przez światła samochodów jadących z tyłu.

Zachęcamy do zakupów. Jeśli w ofercie naszego sklepu nie ma jeszcze lusterka, którego poszukujesz - skontaktuj się z nami. Przeszukując katalogi producentów i dostawców postaramy się znaleźć odpowiednią część w bardzo atrakcyjnej cenie.

Zobacz ofertę sklepu

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 1183 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-02
Pełny profesionalizm. Dziękuję
2024-04-17
Super
pixel